LABOLATORIA PRZYSZŁOŚCI 2023/2024

Dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w zajęciach na temat nowoczesnych technologii, podczas których poznały zasady pracy drukarki 3D oraz robota Codey Rocky.

Z zainteresowaniem słuchały ciekawostek o urządzeniach i oglądały wydrukowane wcześniej przedmioty. Największą atrakcją okazał się Robot Codey Rocky, którego większość z dzieci zapragnęła dostać od św. Mikołaja 😉

Na zajęciach technicznych uczniowie klas piątych poznawali zasady bezpiecznego korzystania ze sprzętu elektrycznego, a także poznawali tajniki prasowania np. koszuli.

Podczas zajęć świetlicowych uczniowie klasy drugiej poznawali zasady pracy drukarki 3D, dzieci z zaciekawieniem podziwiały pracę urządzenia, a także galerię wydrukowanych wcześniej przedmiotów.

Dna 23 listopada 20023 roku w naszej szkole odbyło się
szkolenie dla nauczycieli i pracowników administracji
z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach programu ,,Laboratoria przyszłości”

Szkolenie poprowadzili koordynatorzy programu

z CENTRUM ROZWOJU EDUKACJI WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO.

Dzięki przekazanym wiadomościom i możliwościom jakie daje nowoczesny sprzęt w pracy dydaktyczno – wychowawczej możemy w sposób ciekawy i nowoczesny realizować zajęcia, uatrakcyjniając wzajemną pracę ucznia i nauczyciela.

Lekcje etyki metodą LEGO LOGOS

Klocki Lego pozwalają zwizualizować teksty poetyckie, filozoficzne i dyskutować nad ich przesłaniem.

Dnia 10 listopada 2023 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Akademia przede wszystkim miała  przypomnieć najważniejsze wydarzenia historyczne, ale także wzbudzić w nas refleksje na temat wolności i patriotyzmu. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Przypomniano daty najważniejszych powstań narodowych. Uczniowie klasy 7a, 7b, 5a oraz szkolny chór przedstawili montaż słowno-muzyczny, który pozwolił  zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. O godzinie 11.11 tradycyjnie uczniowie wraz z nauczycielami i Dyrekcją odśpiewali Hymn Polski w ramach ogólnopolskiej akcji SZKOŁA DO HYMNU! 

Za przygotowanie akademii dziękujemy p. Katarzynie Michalak, p. Krystynie Pytce, 
p. Katarzynie Stawiak i p. Emilowi Paszcie.

Fotorelację z uroczystości wykonał uczeń klasy 7a – Konrad Lec przy użyciu sprzętu fotograficznego
w ramach programu Laboratoria przyszłości.