HARCERSTWO 2020/2021

Harcerskie półkolonie Szczepu Drużyn Ósmych HARC dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Wola Krzysztoporska, dobiegły końca. Tym razem akcja letnia odbyła się bez nocowania
w namiotach, jednak tradycyjnie na świeżym powietrzu. Podczas tygodniowych zajęć uczestnicy świetnie się bawili oraz wzbogacili swoją wiedzę z zakresu bezpieczeństwa. Poznali również historię najbliższej okolicy, a także brali udział w zajęciach sportowych na Orliku
czy grze terenowej w lesie oraz ćwiczeniach z pierwszej pomocy i pogadance przeprowadzonej przez pracowników sanepidu. Odwiedzili także siedzibę OSP w Woli Krzysztoporskiej. Organizatorzy dziękują wszystkim za okazaną pomoc w przygotowaniu wakacyjnych harców.
Zbiórki „Ósemki” odbywają się w każdy piątek w godz. 17.00 – 18.30 w SP w Woli Krzysztoporskiej. Serdecznie zapraszamy.

Szczep Drużyn Ósmych „HARC” zaprasza na bezpłatne półkolonie organizowane w dwóch grupach wiekowych: zuchy (6-10 lat) i harcerze (11-15 lat) w terminie 16.08. – 20.08.2021r. Zajęcia będą odbywać się przy SP w Woli Krzysztoporskiej. W celu zapisania się i uzyskania karty kwalifikacyjnej prosimy o kontakt z Katarzyną Michalak: 506 337 701.
Zapraszamy dzieci i młodzież z terenu gminy Wola Krzysztoporska. Liczba miejsc ograniczona.

AKCJA LETNIA ROZEWIE 2021 już za nami…
Trzy tygodnie wypełnione przygodami, kąpielami nad morzem, rozmowami,
zdobywaniem nowych umiejętności. Mamy nadzieję, że pandemia to już przeszłość i będziemy mogli spotykać się od września podczas stacjonarnych zbiórek, biwaków i rajdów…

Zapraszamy do zaglądania na strony Szczepu i drużyn!

Czuwaj! W tym tygodniu, już w ten piątek pragniemy zaprosić wszystkie dzieci na wielką zbiórkę z okazji !DNIA DZIECKA! Spotykamy się wszyscy o godzinie 17.08 w parku w Woli Krzysztoporskiej. Zdecydowanie nie może Was zabraknąć na tak świetnej zabawie! Wszyscy możecie zabrać ze sobą swoje koleżanki, kolegów oraz rodzeństwo! ☆☆☆ Dodatkowo zapraszamy też wszystkich na biwak kończący rok harcerski 2020/2021, który odbędzie się
w dniach 11-13.06.2021r. Będzie to podsumowanie całorocznej pracy oraz zbiórek, więc
na pewno jedna szóstka zostanie wyjątkowo nagrodzona! Na biwaku tym będziemy się świetnie razem bawić na świeżym powietrzu. Chyba każdy po tak długiej przerwie na to czekał! Do zobaczenia wkrótce. Czuwaj!!!

Jak co roku prosimy o wsparcie dla zuchów i harcerzy ze Szczepu Drużyn Ósmych „HARC”. Dzielimy się dobrem, służymy, chcemy to robić cały czas…Rozwijać się, pielęgnować przyjaźń, „nieść chętną pomoc bliźnim”…

PRZYGOTOWANIA DO KOLONII ZUCHOWEJ I OBOZU HARCERSKIEGO JUŻ TRWAJĄ…
ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA PRZENEZTACJI

Z OKAZJI DNIA MYŚLI BRATERSKIEJ ZUCHY I HARCERZE Z „ÓSEMKI”
ŻYCZĄ SERCA OTWARTEGO NA PRZYJAŻŃ I POMOC BLIŻNIM.

POMÓŻ PEŁNIĆ SŁUŻBĘ…

Jedną z niezwykle istotnych form wspierania środowisk harcerskich jest przekazanie swojego 1% na rzecz danego środowiska. To bardzo ważne dla każdego zucha, harcerza, czy instruktora Szczepu Drużyn Ósmych HARC. Jeżeli możecie wesprzeć nas w tej formie – w postaci przekazania swojego podatku, czy choćby udostępnienia innym naszej prośby – będziemy niezwykle wdzięczni. Czuwaj!

Nasze zuchmanki, dh Agata Adaszek oraz dh Patrycja Miśkiewicz, wzięły udział w kursie przewodnikowskim organizowanym przez Hufiec Piotrków Trybunalski. Chociaż pandemia krzyżowała plany w realizacji kolejnych zajęć, udało się dotrwać do końca:) Druhny bardzo starały się zaliczyć bieg, a przede wszystkim zdobyć wiedzę i umiejętności potrzebne
do dalszej pracy w gromadzie i być w przyszłości dobrymi instruktorami ZHP. 9 stycznia otrzymały potwierdzenie swojego zaangażowania w postaci zaliczonego biegu i dyplomów. Gratulujemy wytrwałości, determinacji i życzymy wielu sukcesów na polu służby!

Trójka druhów ze Szczepu Drużyn Ósmych „HARC”: Emil Michalczyk, Jakub Wojtysiak
i Piotr Pokornowski ukończyli z wynikiem pozytywnym kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy uzyskując tytuł RATOWNIKA. Brawo chłopaki!

Czuwaj! W ostatni weekend (11-13.12.2020) odbył się Ogólnopolski Harcerski Festiwal Artystyczny Opal. 🎨🎼Udział w nim w kategorii literackiej wzięły dwie nasze druhny.
🥇1 miejsce w kategorii wędrownicy/instruktorzy zajęła pion. Natalia Cejnóg.
Jej praca odnosiła się do tematu „A mój harcator”
🥉3 miejsce w kategorii harcerze/harcerze starsi zajęła trop. Michalina Adamczyk.
Druhna napisała na temat „Robert B@den Powell”. Zawarła w niej swoją wizję harcerstwa
w przyszłości. Chcielibyśmy gorąco pogratulować druhnom tego osiągnięcia i życzyć szczęścia w dalszym rozwoju.

Czuwaj!

Ze względu na panującą sytuację „Ósemka” zawiesza zbiórki stacjonarne…
Jednak spotykamy się on-line oraz zamieszczamy dla Was kolejne odcinki „Ósmego zucha świata”. Zapraszamy na funpage drużyny i gromady.

EKSTREMALNA ÓSEMKA

12 września 2020 roku, odbyła się już druga edycja Ekstremalnej Ósemki! W tym roku bieg ewoluował o jeszcze jedną trasę: ZUCHOWĄ! Każda trasa posiadała inną drogę oraz tematykę. Zuszki wcieliły się w pomocników Shreka, odwiedziły Zasiedmiogórogród i odnalazły następcę tronu : Króla Artura. Młodsi uczestnicy mogli wykazać się umiejętnościami nabytymi na zbiórkach. Zadania wydawały się trudne, jednak wszyscy dali sobie radę. Trasa dla harcerzy również nie była taka prosta jak mogłoby się wydawać. Patrole wyruszyły na BEZKRWAWE ŁOWY szukając po wyznaczonych polach łowieckich różnych zwierząt, które ukryły się w gąszczu drzew iglastych i liściastych. Wszyscy uczestnicy pokazali swoją szybkość, spostrzegawczość, wytrzymałość i umiejętności z terenoznastwa. Kolejne konkurencje też były bardzo wymagające. Każdy musiał wykazać się celnością przy strzelaniu z łuku oraz wiatrówki, kolejno odwagą podczas rywalizacji na ściance wspinaczkowej i zwinnością na torze Ekstremalnej Ósemki. Wygrana należała do dwóch zwycięskich patroli. Pierwsze miejsce zajął patrol zuchowy „STOKROTKI” oraz patrol harcerski „CZWÓRKI”!!! Jeszcze raz gratulujemy za sukces! Dziękujemy za tak liczny udział w tym wydarzeniu i zapraszamy na kolejne edycje. Pragniemy podziękować też wszystkim starszym druhom, harcerzom starszym i przyjaciołom za pomoc w obstawie całego biegu. Bez was nie udałoby się nam wszystkiego przeprowadzić. ♡Ps.Mamy nadzieję, że obiad wszystkim smakował, nagrody za pierwsze miejsce podobały Wam się oraz zapewniliśmy Wam wspaniałą zabawę i masę wspomnień na dalsze lata harcerskiej przygody.
Czuwaj! Pozdrawiają: Pion.Agata AdaszekTrop. Patrycja Miśkiewicz

Czuwaj!

Obecnie przeżywamy czas, w którym trudno się spotkać, realizować różne zajęcia. Zuchy i harcerze z „Ósemki”  chcą jednak ciągle być ze sobą, dlatego staramy się o to zadbać. Co prawda zbiórki nie są możliwe w naszej nowej harcówce, jednak technologie pomagają nam zawiązywać cały czas więzi. Zapraszamy na nasze strony na fb, na których na bieżąco możecie śledzić co porabiamy https://www.facebook.com/8-GZ-z-Woli-Krzysztoporskiej-106759184063398/?modal=admin_todo_tourhttps://www.facebook.com/search/top/?q=8%20dh%20%22trop%22%20w%20woli%20krzysztoporskiej&epa=SEARCH_BOX   🙂

Zuchy oglądają filmiki:

https://www.youtube.com/watch?v=3ZDUFyePvRI&feature=youtu.be&fbclid=IwAR0l65N0NcPk0lLwI5Et4DHdAqZlIwRQteZI_jR8TvE3U8jEMVQmfanDdcs.  Zuchy wykonały piękne mydełka, „spędziły czas nad morzem” i

włączyliśmy się również w akcję „Kartka dla medyka”.

Harcerze zostają również w domu oraz upamiętniają: Rudego, Zośkę oraz Alka. Codziennie mają nowe zadanie do wykonania związane z tymi bohaterami.

Uroczyste otwarcie nowej harcówki w Szkole Podstawowej im. gen. Ludwika Czyżewskiego w Woli Krzysztoporskiej.

21 lutego dla zuchów i harcerzy z „wolskiej ósemki” miało miejsce niezwykłe wydarzenie. W przeddzień Dnia Myśli Braterskiej dokonano uroczystego otwarcia nowej harcówki, która mieści się w Szkole Podstawowej im. gen. Ludwika Czyżewskiego w Woli Krzysztoporskiej. Spotkanie rozpoczęto  apelem, ale nie zabrakło też takich pięknych gestów jak przecięcie wstęgi oraz poświęcenie pomieszczenia przez księdza proboszcza. Remont harcówki nie odbyłby się, gdyby nie pomoc rodziców oraz harcerzy. Phm Tomasz Fijałkowski, który był koordynatorem i jednym z wykonawców prac uhonorował „wolontariuszy”: Arkadiusza Cejnoga, Tomasza Zapałę, Seweryna Kłucjasza, Roberta Michalczyka, Mariusza Miśkiewicza, Jana Adamczyka, Krzysztofa Chrząstka. Wsparcie wielu instytucji i osób dla naszego środowiska jest wyrazem szacunku, dlatego dziękujemy  gościom za obecność, a darczyńcom za pomoc materialną. W poniedziałek 24 lutego, podczas Dnia Otwartego Harcówki, uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy szkoły mogli zobaczyć miejsce zbiórek 8 Gromady Zuchowej oraz 8 Drużyny Harcerskiej, należących do Szczepu Drużyn Ósmych HARC. Tego dnia druhowie i druhny ubrani byli w mundury na znak DMB.

Katarzyna Michalak

Wigilia Szczepu Drużyn Ósmych HARC

Wigilia Szczepu Drużyn Ósmych HARC odbyła się w Szkole Podstawowej w Woli Krzysztoporskiej. Uczestniczyło w niej ponad 140 zuchów i harcerzy oraz zaproszeni goście. Ten piękny wieczór rozpoczęto apelem a następnie wszyscy zgromadzili się przy wigilijnym stole, gdzie           ks. proboszcz z naszej parafii rozpoczął modlitwą wspólne dzielenie się opłatkiem. Nie zabrakło również jasełek w wykonaniu harcerzy oraz zuchowego chóru. Przy blasku Betlejemskiego Światełka Pokoju trwały rozmowy i śpiewano kolędy. Panowała prawdziwie świąteczna, radosna atmosfera.