Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Wizyta w Muzeum Katyńskim

W wyjątkowej lekcji historii uczestniczyli uczniowie naszej szkoły. Kontynuując działania w ramach programu „Muzea jako depozytariusze historii”
uczniowie klas VIII pod opieką nauczyciela historii Zbigniewa Ziemby i wychowawców Marleny Danielak i Magdaleny Krasoń  uczestniczyli
w wycieczce edukacyjnej do Muzeum Katyńskiego w Warszawie, będącego oddziałem Muzeum Wojska Polskiego.
Celem wyjazdu było poznanie historii związanej ze zbrodnią katyńską oraz pogłębienie wiedzy na temat wydarzeń II wojny światowej.
Podczas zwiedzania muzeum uczniowie mieli okazję zapoznać się z licznymi eksponatami, dokumentami, fotografiami oraz pamiątkami po ofiarach tej tragicznej zbrodni.
Przewodnik w interesujący sposób przedstawił okoliczności wydarzeń oraz ich znaczenie dla historii Polski.
Wizyta w muzeum była wyjątkowo ciekawą i wartościową lekcją historii. Uczniowie mogli lepiej zrozumieć
tragedię narodu polskiego oraz losy tysięcy polskich oficerów zamordowanych przez NKWD.
Przekazane treści wzbudziły refleksję i skłoniły do zadumy nad wydarzeniami z przeszłości.
Wycieczka do Muzeum Katyńskiego była niezwykle pouczającym doświadczeniem.
Zdobyta wiedza z pewnością pozostanie w pamięci uczniów na długo 
pozwoli im lepiej zrozumieć historię własnego kraju.