„MALI PRZYRODNICY” – PODSUMOWANIE PROJEKTU KLAS TRZECICH
W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy 3a i 3b Szkoły Podstawowej w Woli Krzysztoporskiej realizowali projekt pt. „Mali przyrodnicy”.
W ramach projektu uczniowie z dużym zainteresowaniem zgłębiali informacje o świecie roślin i zwierząt. Mieli możliwość przeprowadzania doświadczeń i obserwacji przyrodniczych. Odkrywali wiedzę na temat np. łańcuchów pokarmowych i ich powiązań w otaczającej nas przyrodzie.
Dzięki udziałowi w projekcie uczniowie poznali i obserwowali podstawowe gatunki roślin i zwierząt w najbliższej okolicy. Dowiedzieli się, dlaczego należy chronić przyrodę i w jaki sposób można to robić. Nie zabrakło również zajęć dotyczących segregowania śmieci.
Celem zajęć było również wskazanie zagrożeń wynikających z niewłaściwego postępowania ludzi i pokazanie piękna przyrody i odpowiedzialności za nią.
Na podsumowanie zajęć „Mali przyrodnicy” samodzielnie zebrali okazy roślin i wykonali piękne zielniki.




Najnowsze komentarze