HARCERSTWO 2021/2022

Czuwaj! Wracamy wspomnieniami do poprzedniego weekendu czyli III edycji Ekstremalnej Ósemki. Na harcerzy czekała 8,5 kilometrowa trasa o stylistyce patriotycznej, którą każdy pokonał z uśmiechem na ustach. Zuchy spotkały się z Panem Kleksem, aby wspólnie wybrać się z nim na przygodę. Sprawdzili swoją kreatywności i umiejętność działania w grupie. Własnoręcznie zrobione przez zuchy lalki przypominające Pana Kleksa zrobiły furorę wśród wszystkich. Mamy nadzieję, że każdy uczestnik nie zapomni tej edycji na długo.
Sama ekstremalna ósemka odbyła się podczas pikniku patriotycznym. Oprócz rajdu wzięliśmy udział między innymi we wspólnym śpiewaniu piosenek patriotycznych. Atmosfera tego wydarzenia była niesamowita. Dla harcerzy ze Szczepu Drużyn Ósmych HARC było to spotkanie szczególnie ważne, ponieważ byli świadkami jak dh. Arkadiusz Wojtysiak przekazał funkcję komendanta szczepu dh. Tomaszowi Fijałkowskiemu. Dziękujemy dh. Arkowi za jego zaangażowanie a dh. Fijołkowi życzymy osiągania swoich harcerskich celów.
Biwak był pełny wrażeń, pozytywnych doświadczeń i nowych przyjaźni.
Nie możemy się już doczekać kolejnego tak udanego wydarzenia.

100 – LECIE HUFCA ZHP PIOTRKÓW

12 września na stanicy Trzy Morgi odbyła się uroczystość 100-lecia Hufca ZHP Piotrków. Była to również okazja do podsumowania kampanii bohater i nadania hufcowi imienia gen. Stefana Grota – Roweckiego. Druhny i druhowie uczestniczyli w uroczystym apelu oraz mieli możliwość zapoznania się z historią piotrkowskiego Hufca. Nie zabrakło też spaceru na słynny „Małpi Most” oraz pysznego tortu. Podczas uroczystości wyróżniono też instruktorów działających w Hufcu, a wśród nich znalazły się też osoby z naszego środowiska.
Srebrną Odznakę „Zasłużony dla Chorągwi Łódzkiej ZHP” przyznano

phm. Arkadiuszowi Wojtysiakowi
natomiast Złotą Odznakę „Zasłużony dla Hufca ZHP Piotrków Trybunalski” przyznano

pwd. Katarzynie Michalak

Czuwaj! W niedzielę 5 września harcerze z naszego szczepu wzięli udział w obchodach 82. rocznicy bitwy na górach Borowskich. Była to idealna lekcja patriotyzmu i możliwość okazania hołdu bohaterom walk wrześniowych.🇵🇱
Harcerstwo to nie tylko zabawa i nauka nowych umiejętności, ale również służba
i kształtowanie charakteru. Dlatego z dumą i wdzięcznością stanęliśmy tam, gdzie bohaterowie wrześniowych walk oddali swoje życie w obronie naszej Ojczyzny.