KALENDARZ KONKURSÓW ORGANIZOWANYCH W ROKU SZKOLNYM 2020/2021

JĘZYK POLSKI

Lp.Nazwa konkursuOdpowiedzialniTermin
1.Przedmiotowy Konkurs Języka PolskiegoNauczyciele języka polskiegopaździernik
2.Gminny Konkurs Języka PolskiegoNauczyciele języka polskiegolistopad
3.Szkolny Konkurs OrtograficznyNauczyciele języka polskiegostyczeń
4.Konkurs wiedzy o lekturach
– „Z lekturą za pan brat”
Nauczyciele języka polskiegoluty
5.Konkurs wiersza i piosenkiNauczyciele języka polskiegomarzec
6.Międzynarodowy Dzień Języka OjczystegoNauczyciele języka polskiegoluty

JĘZYKI OBCE

Lp.Nazwa konkursuOdpowiedzialniTermin
1.Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe z języka angielskiego i niemieckiegowszyscy nauczyciele języków obcychwedług harmonogramu
2.Olimpus, Archimedes, Panda – płatne konkursy przedmiotowewszyscy nauczyciele języków obcychwedług harmonogramu
3.XII edycja konkursu „What do you know about the United Kingdom?”– indywidualny konkurs szkolny w ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych (klasy VII i VIII)Aleksandra Kowalczyk, Ewa Berner-Zawada24.09.2020r.
4.Angielski w Niemieckim, Niemiecki w Angielskim – konkurs szkolny w ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków ObcychAnna Ziemba24.09.2020 r.
5.II edycja konkursu „America – Land of Beauty and Splendour” – drużynowy konkurs powiatowy dla klas VII i VIIIAleksandra Kowalczyk, Ewa Berner-Zawadamarzec
6. Gminny konkurs języka niemieckiego – etap szkolnyAnna Ziembamarzec
7.Konkurs przysłów i idiomów w języku angielskim – konkurs szkolny dla klas VI -VIIIKarolina Bernacka, Grażyna Pielużekmarzec
8.Kartka Wielkanocna w języku angielskim i niemieckim – szkolny konkurs dla klas I-VIIIWszyscy nauczyciele języków obcychkwiecień
9.X edycja konkursu „Języki urzędowe państw świata” – drużynowy konkurs powiatowy dla klas VI – w ramach Dnia EuropyAleksandra Kowalczyk, Ewa Berner- Zawada6 maja 2021r.
10.Gminny konkurs języka niemieckiego
– etap szkolny w ramach Dnia Europy
Anna Ziemba5 maja 2021 r.

HISTORIA, WOS, RELIGIA

Lp.Nazwa konkursuOdpowiedzialniTermin
1.Konkurs przedmiotowy z historiiLucyna Lasek, Katarzyna Stawiaklistopad
2.Konkurs kuratoryjny „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”Lucyna Lasek, Katarzyna Stawiakkwiecień
3.Szkolny konkurs o Józefie PiłsudskimLucyna Lasek, Katarzyna Stawiakgrudzień
4.Szkolny konkurs historyczny „Wyklęci w pamięci”Lucyna Lasek, Katarzyna Stawiakmarzec
5.Konkurs Biblijny z Dziejów ApostolskichAgnieszka Gniewaszewska,
ks.Rafał Środa
listopad

MATEMATYKA/INFORMATYKA

Lp.Nazwa konkursuOdpowiedzialniTermin
1.Matematyczne potyczkiKrystyna PytkaIV 2021 – etap szkolny, V 2021 – etap gminny
2.Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur”Joanna SalaIII 2021
3.„Edi” – Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy, PingwinAgnieszka Warzyńska24 XI 2020
4.Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy
z Matematyki
Joanna Sala,
Agnieszka Warzyńska
XI 2020
5.Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy
z Informatyki
Katarzyna Michalak
6.Międzynarodowy Konkurs Informatyczny „Bóbr”Katarzyna MichalakXI 2020
7.Szkolny turniej szachowyJoanna SalaVI 2020

PRZEDMIOTY PRZYRODNICZE

Lp.Nazwa konkursuOdpowiedzialniTermin
1.Konkursy przedmiotowe organizowane przez Kuratorium w ŁodziCzłonkowie zespołulistopad-grudzień
2.Konkurs szkolny międzyklasowy-
„Tajemnice przyrody”
Gabriela PerekII śródrocze
3.Ogólnopolski konkurs „Ekoplaneta”Gabriela Perekmarzec
4.Szkolna Olimpiada Wiedzy o ZdrowiuGabriela Perekkwiecień
5.Międzynarodowy konkurs fizyczny „Lwiątko”Danuta Alberciakmarzec
– kwiecień
6.Szkolny turniej fizycznyDanuta Alberciakwrzesień – maj
7.Geograficzny konkurs „Albus”Maria Bartłomiejczykmaj
8.Konkurs chemiczny „Albus”Elżbieta Lorencmaj