NASZE SUKCESY

SUKCESY UCZNIÓW W KONKURSACH MATEMATYCZNYCH czytaj więcej >>>

KOSZYKÓWKA KLASY 7-8

W dniu 05. 03. 2020 r. w Gomulinie odbyły się Mistrzostwa Gminy w piłce koszykowej dziewcząt    i chłopców klas 7-8. Nasza Szkoła wystawiła i przygotowała zarówno reprezentację dziewcząt jak i chłopców. Nasze dziewczyny walczyły bardzo dzielnie i w całym turnieju odniosły jedno zwycięstwo z Gomulinem i jedną porażkę z Bujnami ale miały gorszy bilans zdobytych koszy i zajęły ostatecznie 3 miejsce. Chłopcy natomiast byli bezkonkurencyjni i wygrali zarówno z Gomulinem jak i z Bujnami i będą reprezentowali Naszą Gminę w finale powiatowym.

Skład dziewcząt; Musiał Julia, Jędrych Oliwia, Świąder Nikola, Szustak Amelia, Pielużek Magdalena, Przerywacz Maja, Babiarczyk Daria, Jagusiak Maja, Błaszczyk Estera.

Skład chłopców; Mądry Kamil, Robaszek Patryk, Ogrodnik Mateusz, Bajerowski Paweł, Ryszpan Kacper, Mielczarek Marcel, Szulc Jakub, Zawiślak Maks, Kulka Piotr, Pluta Daniel.

Drużyny przygotowali; Robert Brzozowski, Hubert Zawiślak

W dniu 24. 02. 2020 r. w Wolborzu odbył się Turniej o Mistrzostwo Powiatu Piotrkowskiego Szkół Podstawowych w ramach Igrzysk dzieci. W turnieju tym wzięło udział sześć  Szkół w tym drużyna dziewcząt ze Szkoły Podstawowej w Woli Krzysztoporskiej. Dziewczyny z Woli wygrały w grupie z Wolborzem 18:8 a zremisowały z Moszczenicą 8:8 jednak zajęły II miejsce w grupie i pozostała Nam walka o brązowy medal gdzie wygrały zdecydowanie ze Straszowem 22:8 i zdobyły brązowy medal Powiatu Piotrkowskiego w Mini Piłce Koszykowej na rok 2019/2020.

Skład drużyny: Wiktoria Cieślik, Wiktoria Lasek, Wiktoria Babiarczyk, Wiktoria Bykowska, Krupa Zuzanna, Zofia Ryszpan, Aleksandra Kowalska, Talula Ciesielska, Blanka Kazubska, Nikola Kazubska, Nikola Kowalczyk, Julia Gątkowska

Trener drużyny: Hubert Zawiślak

Sukcesy dziewcząt w akrobatyce.

Akrobatyczny pokaz w wykonaniu uczennic naszej szkoły Michaliny Strzelczyk oraz Majki Czarczyńskiej.

Sukces dziewcząt w piłce ręcznej.

W dniu 25. 11. 2019 r. w Gomulinie odbył się Turniej o Mistrzostwo Powiatu Piotrkowskiego Szkół Podstawowych w ramach Igrzysk dzieci. W turnieju tym wzięło udział siedem szkół w tym drużyna dziewcząt ze Szkoły Podstawowej w Woli Krzysztoporskiej. Dziewczyny z Woli wygrały w grupie z Szydłowem 2:1 z Moszczenicą 3:1 oraz ze Straszowem 4:3. Uległy dopiero w Finale drużynie ze Sulejowa 1:2 ostatecznie zajmując bardzo dobre 2 miejsce i zostały wicemistrzyniami Powiatu Piotrkowskiego w Piłce Ręcznej na rok 2019/2020.

Skład drużyny: Amelia Wojtczyk, Wiktoria Cieślik, Maja Filipkowska, Wiktoria Lasek, Wiktoria Babiarczyk, Aleksandra Krystek, Wiktoria Bykowska, Krupa Zuzanna, Zofia Ryszpan, Aleksandra Kowalska, Talula Ciesielska, Milena Kotas

Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym.

Dnia 22 listopada w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym. Do turnieju przystąpiło 30 chłopców i 20 dziewcząt. Rozgrywki przeprowadzono tzw. systemem pucharowym. Wśród dziewcząt miejsce I zajęła Lena Zawiślak, miejsce II Estera Błaszczyk, a miejsce  III –  Julia Gątkowska. Wśród chłopców zwyciężył Maksymilian Zawiślak, miejsce II zajął Krystian Dzwonek , a miejsce III zdobył Bartosz Kulka.  Wszystkim uczestnikom turnieju serdeczne dziękujemy za udział, a zwycięzcom  gratulujemy sukcesów. Organizatorem mistrzostw i sponsorem nagród był ULKS  „TYTAN” działający przy naszej szkole.

Złoty medal dla naszych uczniów w Finale Wojewódzkim w tenisie stołowym chłopców.

W dniu 7. 11. 2019 r. w Wieruszowie odbył się Finał Wojewódzki w tenisie stołowym chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Na turnieju tym nie zabrakło reprezentacji Szkoły Podstawowej im.gen. Ludwika Czyżewskiego z Woli Krzysztoporskiej, która przeszła wszystkie etapy eliminacyjne i  okazała się bezkonkurencyjna. Zawodnicy zdobyli złoty medal pokonując: 3:0 ZSP 2 w Łodzi, 3:0 SP Solec Wielki, 3:0 SP 12 Piotrków Trybunalski, 3:1 SP 2 Wieruszów, 3:0 SP 2 Mierzyce.

Sukces reprezentacji naszej szkoły w mistrzostwach powiatu piotrkowskiego w tenisie stołowym chłopców.

W dniu 22. 10. 2019 r. w Gorzkowicach odbyły się mistrzostwa powiatu piotrkowskiego w tenisie stołowym chłopców. W turnieju wzięła udział reprezentacja naszej szkoły w składzie Maksymilian Zawiślak oraz Krystian Dzwonek, która pokonała Gorzkowice 3:1, Włodzimierzów 3:0 oraz Sulejów 3:0 i tym samym zdobyła Mistrzostwo Powiatu awansując do półfinałów wojewódzkich.

Wycieczka do Spały

W dniu 8.10.2019 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w całodniowej wycieczce po Spalskim Parku Krajobrazowym. Podczas wyjazdu uczestnicy zwiedzili ruiny zamku Kazimierza Wielkiego i romański kościół św. Idziego w Inowłodzu, ale też biegali po bieżniach Centralnego Ośrodka Sportu w Spale. Bardzo interesująca dla zwiedzających była opowieść o spalskim żubrze, a wrażeń dostarczyło przejście ciemnymi korytarzami w poniemieckim bunkrze w Konewce, zwiedzanie starego młyna w Skansenie Rzeki Pilicy oraz obejrzenie różnych pojazdów wojskowych wydobytych z dna rzeki. Nawet padający deszcz nie przeszkodził w spacerze po rezerwacie przyrody „Niebieskie Źródła „. Wszyscy wrócili pełni pozytywnych wrażeń, bogatsi w nowe doświadczenia i wiedzę o historii regionu.

Pierwszy Rzut Ligi Lekkoatletycznej Zrzeszenia LZS Województwa Łódzkiego.

W dniu 25.09. 2019 r. uczniowie  Szkoły Podstawowej im. gen. Ludwika Czyżewskiego w Woli Krzysztoporskiej wzięli udział w I Rzucie Ligi Lekkoatletycznej Zrzeszenia LZS Województwa Łódzkiego. Nasi sportowcy spisali się bardzo dobrze przywożąc 4 medale:

I miejsce – Nikola Świąder – bieg na 600 m  I miejsce – Piotr Kulka (po pięknej walce) – bieg na 1000 m.   I miejsce – Jakub Głowacki – bieg na 60 m
II miejsce – Kacper Ryszpan – bieg na 60 m

W skład drużyny weszli także: Lidia Haładaj, Amelia Wojtczyk, Wiktoria Babiarczyk, Wiktoria Lasek, Oliwia Jędrych, Maja Czarczyńska, Julia Musiał, Amelia Szustak, Zofia Ryszpan, Maja Filipkowska, Jakub Szelka, Jakub Krzaczyński, Kamil Mądry, Patryk Robaszek, Paweł Bajerowski, Adrian Gębarowski, Mateusz Ogrodnik, Mikołaj Jakóbik i Marcel Mielczarek. Cała drużyna zasłużyła na szczególną pochwałę, za ducha walki i emocje jakich dostarczyła.